Eurobasket Women 2015 Schedule

Eurobasket Women Hungary-Romania Scores

GAME 1 – 11/06
16.30h Latvia 60-76 Serbia C – Szombathely
16.30h Sweden 69-72 Slovakia D – Sopron
18.00h Montenegro 71-52 Republic Czech A – Timisoara
18.00h Poland 54-57 Turkey B – Oradea
19.00h Russia 83-62 Croatia C – Szombathely
19.00h Lithuania 58-72 Spain D – Sopron
20.30h Ukraine 55-79 France A – Timisoara
20.30h Italy 76-85 Belarus B – Oradea

 

GAME 2 – 12/06
16.30h Croatia 67-63 Latvia C – Szombathely
16.30h Slovakia 85-79 Lithuania D – Sopron
18.00h Republic Czech 80-79 Ukraine A – Timisoara
18.00h Greece 51-46 Italy B – Oradea
19.00h Great Britain 40-71 Rusia C – Szombathely
19.00h Hungary 63-72 Sweden D – Sopron
20.30h Romania 61-79 Montenegro A – Timisoara
20.30h BielorRussia 65-49 Poland B – Oradea

 

GAME 3 – 13/06
16.30h Latvia Great Britain C – Szombathely
16.30h Spain Slovakia D – Sopron
18.00h France Republic Czech A – Timisoara
18.00h Poland Greece B – Oradea
19.00h Serbia Croatia C – Szombathely
19.00h Lithuania Hungary D – Sopron
20.30h Ukraine Romania A – Timisoara
20.30h Turkey Belarus B – Oradea

 

GAME 4 – 14/06
16.30h Great Britain Serbia C – Szombathely
16.30h Sweden Lithuania D – Sopron
18.00h Montenegro Ukraine A – Timisoara
18.00h Italy Poland B – Oradea
19.00h Russia Latvia C – Szombathely
19.00h Hungary Spain D – Sopron
20.30h Romania France A – Timisoara
20.30h Greece Turkey B – Oradea

 

GAME 5 – 15/06
16.30h Croatia Great Britain C – Szombathely
16.30h Spain Sweden D – Sopron
18.00h France Montenegro A – Timisoara
18.00h BielorRussia Greece B – Oradea
19.00h Serbia Rusia C – Szombathely
19.00h Slovakia Hungary D – Sopron
20.30h Republic Czech Romania A – Timisoara
20.30h Turkey Italy B – Oradea

 

2ª PHASE – GAME 1 – 17/06
15.30h Turkey Montenegro E1 – Debrecen
18.00h Czech Republic Belarus E2 – Debrecen
20.30h Greece France E3 – Debrecen
2ª PHASE – GAME 2 – 18/06
15.30h Slovak Republic Serbia F1 – Györ
18.00h Lithuania Russia F2 – Györ
20.30h Croatia Spain F3 – Györ

 

2ª PHASE – GAME 3 – 19/06
15.30h Czech Republic Greece E4 – Debrecen
18.00h Belarus Turkey E5 – Debrecen
20.30h Montenegro France E6 – Debrecen

 

2ª PHASE – GAME 4 – 20/06
15.30h Lithuania Croatia F4 – Györ
18.00h Russia Slovak Republic F5 – Györ
20.30h Serbia Spain F6 – Györ

 

2ª PHASE – GAME 5 – 21/06
15.30h Turkey Greece E7 – Debrecen
18.00h Montenegro Czech Republic E8 – Debrecen
20.30h France Belarus E9 – Debrecen

 

2ª PHASE – GAME 6 – 22/06
15.30h Slovak Republic Croatia F7 – Györ
18.00h Serbia Lithuania F8 – Györ
20.30h Spain Russia F9 – Györ

 

QUARTERFINALS – 24 Y 25/06
24/06 18.00h E1 F4 P59
24/06 20.30h F2 E3 P60
25/06 18.00h E2 F3 P61
25/06 20.30h F1 E4 P62

 

SEMIFINALS – 26/06
18.00h Winner P59 Winner P60 Semifinal 1
20.30h Winner P61 Winner P62 Semifinal 2

 

FINAL – 28/06
18.00h Loser SF1 Loser SF2 3º y 4º P.
20.30h Winner SF1 Winner SF2 Final

 

5º – 8º PLACE – 25 Y 26/06
25/06, 15.30h Loser P59 Loser P60 P63
26/06, 15.30h Loser P61 Loser P62 P64
5º – 8º PLACE – 27/06
16.30h Loser P63 Loser P64 7º y 8º
20.00h Winner P63 Winner P64 5º y 6º