EuroLeague Women Schedule 2014-15

SCHEDULE

05.11.2014
A/2
18:00
ZVVZ USK Praha 71 – 77 TV
Prague, CZE

Sport Hall Folimanka

UMMC Ekaterinburg
A/3
18:00
Good Angels Kosice 55 – 68 TV
Kosice, SVK

Steel Arena

Wisla Can-Pack
B/2
19:00
Agü Spor 78 – 84 TV
Kayseri, TUR

Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi

Fenerbahce
B/4
19:00
Nadezhda 65 – 63 TV
Orenburg, RUS

Orenburzhje Sport Hall

Energa Torun
A/1
20:00
Galatasaray 59 – 66 TV
Istanbul, TUR

Abdi Ipekçi Spor Salonu

BLMA
B/1
20:30
Bourges Basket 88 – 38 TV
Bourges, FRA

Palais des Sports du Prado

BK IMOS Brno
06.11.2014
B/3
20:30
Beretta Famila 65 – 90 TV
Schio, ITA

Pala Campagnola

CB Avenida
12.11.2014
B/5
18:00
BK IMOS Brno 52 – 85 TV
Brno, CZE

Sport Hall Rosnicka

Fenerbahce
A/6
18:30
Wisla Can-Pack 77 – 62 TV
Krakow, POL

Hala TS Wisla

Dynamo Kursk
B/7
19:00
Energa Torun 83 – 78 TV
Torun, POL

Hala Sportowo-Widowiskowa Torun

Agü Spor
B/6
19:00
Bourges Basket 79 – 67 TV
Bourges, FRA

Palais des Sports du Prado

Beretta Famila
A/4
20:00
BLMA 58 – 74 TV
Lattes, FRA

Palais des Sports de Lattes

UMMC Ekaterinburg
A/5
20:00
Galatasaray 67 – 68 TV
Istanbul, TUR

Abdi Ipekçi Spor Salonu

Good Angels Kosice
B/8
20:30
CB Avenida 61 – 50 TV
Salamanca, ESP

Pabellón Municipal Wurzburg

Nadezhda
19.11.2014
A/7
18:00
Good Angels Kosice 50 – 66 TV
Kosice, SVK

Steel Arena

BLMA
A/9
18:00
ZVVZ USK Praha 67 – 66 TV
Prague, CZE

Sport Hall Folimanka

Wisla Can-Pack
A/8
19:00
Dynamo Kursk 72 – 68 TV
Kursk, RUS

Sport Concert Complex

Galatasaray
B/11
19:00
Nadezhda 78 – 68 TV
Orenburg, RUS

Orenburzhje Sport Hall

Bourges Basket
B/12
19:00
Agü Spor 71 – 63 TV
Kayseri, TUR

Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi

CB Avenida
B/10
20:00
Fenerbahce 76 – 63 TV
Istanbul, TUR

Metro Energy Sports Hall

Energa Torun
20.11.2014
B/9
20:30
Beretta Famila 87 – 58
Schio, ITA

Pala Campagnola

BK IMOS Brno
26.11.2014
A/10
18:00
Good Angels Kosice 70 – 92 TV
Kosice, SVK

Steel Arena

Dynamo Kursk
B/13
18:00
BK IMOS Brno 62 – 82 TV
Brno, CZE

Sport Hall Rosnicka

Energa Torun
A/11
18:30
Wisla Can-Pack 56 – 66 TV
Krakow, POL

Hala TS Wisla

UMMC Ekaterinburg
A/12
20:00
Galatasaray 43 – 72 TV
Istanbul, TUR

Abdi Ipekçi Spor Salonu

ZVVZ USK Praha
B/15
20:30
CB Avenida 66 – 60 TV
Salamanca, ESP

Pabellón Municipal Wurzburg

Fenerbahce
B/16
20:30
Bourges Basket 79 – 71 TV
Bourges, FRA

Palais des Sports du Prado

Agü Spor
27.11.2014
B/14
20:30
Beretta Famila 58 – 77
Schio, ITA

Pala Campagnola

Nadezhda
03.12.2014
A/14
18:00
ZVVZ USK Praha 76 – 57 TV
Prague, CZE

Sportovni Hala Kralovka

Good Angels Kosice
A/13
19:00
Dynamo Kursk 77 – 59 TV
Kursk, RUS

Sport Concert Complex

BLMA
A/15
19:00
UMMC Ekaterinburg 77 – 67 TV
Ekaterinburg, RUS

DIVS Sport Hall

Galatasaray
B/17
19:00
Nadezhda 88 – 55
Orenburg, RUS

Orenburzhje Sport Hall

BK IMOS Brno
B/18
19:00
Energa Torun 77 – 89 TV
Torun, POL

Hala Sportowo-Widowiskowa Torun

CB Avenida
B/19
19:00
Agü Spor 75 – 82
Kayseri, TUR

Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi

Beretta Famila
B/20
20:00
Fenerbahce 75 – 50 TV
Istanbul, TUR

Metro Energy Sports Hall

Bourges Basket
10.12.2014
A/18
18:00
Good Angels Kosice
Kosice, SVK

Steel Arena

UMMC Ekaterinburg
B/21
18:00
BK IMOS Brno
Brno, CZE

Sport Hall Rosnicka

CB Avenida
A/17
19:00
Dynamo Kursk
Kursk, RUS

Sport Concert Complex

ZVVZ USK Praha
B/22
19:00
Nadezhda
Orenburg, RUS

Orenburzhje Sport Hall

Agü Spor
A/16
20:00
BLMA
Lattes, FRA

Palais des Sports de Lattes

Wisla Can-Pack
B/23
20:30
Bourges Basket
Bourges, FRA

Palais des Sports du Prado

Energa Torun
11.12.2014
B/24
20:30
Beretta Famila
Schio, ITA

Pala Campagnola

Fenerbahce
17.12.2014
A/19
18:00
ZVVZ USK Praha
Prague, CZE

Sportovni Hala Kralovka

BLMA
B/25
19:00
Agü Spor
Kayseri, TUR

Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi

BK IMOS Brno
B/28
19:00
Energa Torun
Torun, POL

Hala Sportowo-Widowiskowa Torun

Beretta Famila
B/27
20:00
Fenerbahce
Istanbul, TUR

Metro Energy Sports Hall

Nadezhda
B/26
20:30
CB Avenida
Salamanca, ESP

Pabellón Municipal Wurzburg

Bourges Basket
18.12.2014
A/20
18:30
Wisla Can-Pack
Krakow, POL

Krakow Arena

Galatasaray
A/21
19:00
UMMC Ekaterinburg
Ekaterinburg, RUS

DIVS Sport Hall

Dynamo Kursk
07.01.2015
B/29
18:00
BK IMOS Brno
Brno, CZE

Sport Hall Rosnicka

Bourges Basket
A/24
18:30
Wisla Can-Pack
Krakow, POL

Hala TS Wisla

Good Angels Kosice
A/23
19:00
UMMC Ekaterinburg
Ekaterinburg, RUS

DIVS Sport Hall

ZVVZ USK Praha
B/32
19:00
Energa Torun
Torun, POL

Hala Sportowo-Widowiskowa Torun

Nadezhda
A/22
20:00
BLMA
Lattes, FRA

Palais des Sports de Lattes

Galatasaray
B/30
20:00
Fenerbahce
Istanbul, TUR

Metro Energy Sports Hall

Agü Spor
B/31
20:30
CB Avenida
Salamanca, ESP

Pabellón Municipal Wurzburg

Beretta Famila
14.01.2015
A/26
18:00
Good Angels Kosice
Kosice, SVK

Steel Arena

Galatasaray
A/25
19:00
UMMC Ekaterinburg
Ekaterinburg, RUS

DIVS Sport Hall

BLMA
A/27
19:00
Dynamo Kursk
Kursk, RUS

Sport Concert Complex

Wisla Can-Pack
B/35
19:00
Agü Spor
Kayseri, TUR

Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi

Energa Torun
B/36
19:00
Nadezhda
Orenburg, RUS

Orenburzhje Sport Hall

CB Avenida
B/33
20:00
Fenerbahce
Istanbul, TUR

Metro Energy Sports Hall

BK IMOS Brno
15.01.2015
B/34
20:30
Beretta Famila
Schio, ITA

Pala Campagnola

Bourges Basket
21.01.2015
B/37
18:00
BK IMOS Brno
Brno, CZE

Sport Hall Rosnicka

Beretta Famila
A/30
18:30
Wisla Can-Pack
Krakow, POL

Hala TS Wisla

ZVVZ USK Praha
B/38
19:00
Energa Torun
Torun, POL

Hala Sportowo-Widowiskowa Torun

Fenerbahce
A/28
20:00
BLMA
Lattes, FRA

Palais des Sports de Lattes

Good Angels Kosice
A/29
20:00
Galatasaray
Istanbul, TUR

Abdi Ipekçi Spor Salonu

Dynamo Kursk
B/39
20:30
Bourges Basket
Bourges, FRA

Palais des Sports du Prado

Nadezhda
B/40
20:30
CB Avenida
Salamanca, ESP

Pabellón Municipal Wurzburg

Agü Spor
28.01.2015
A/33
18:00
ZVVZ USK Praha
Prague, CZE

Sportovni Hala Kralovka

Galatasaray
A/31
19:00
Dynamo Kursk
Kursk, RUS

Sport Concert Complex

Good Angels Kosice
A/32
19:00
UMMC Ekaterinburg
Ekaterinburg, RUS

DIVS Sport Hall

Wisla Can-Pack
B/41
19:00
Energa Torun
Torun, POL

Hala Sportowo-Widowiskowa Torun

BK IMOS Brno
B/42
19:00
Nadezhda
Orenburg, RUS

Orenburzhje Sport Hall

Beretta Famila
B/44
19:00
Agü Spor
Kayseri, TUR

Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi

Bourges Basket
B/43
20:00
Fenerbahce
Istanbul, TUR

Metro Energy Sports Hall

CB Avenida
04.02.2015
A/35
18:00
Good Angels Kosice
Kosice, SVK

Steel Arena

ZVVZ USK Praha
B/45
18:00
BK IMOS Brno
Brno, CZE

Sport Hall Rosnicka

Nadezhda
A/34
20:00
BLMA
Lattes, FRA

Palais des Sports de Lattes

Dynamo Kursk
A/36
20:00
Galatasaray
Istanbul, TUR

Abdi Ipekçi Spor Salonu

UMMC Ekaterinburg
B/46
20:30
CB Avenida
Salamanca, ESP

Pabellón Municipal Wurzburg

Energa Torun
B/48
21:00
Bourges Basket
Bourges, FRA

Palais des Sports du Prado

Fenerbahce
05.02.2015
B/47
20:30
Beretta Famila
Schio, ITA

Pala Campagnola

Agü Spor
11.02.2015
A/38
18:00
ZVVZ USK Praha
Prague, CZE

Sportovni Hala Kralovka

Dynamo Kursk
A/37
18:30
Wisla Can-Pack
Krakow, POL

Hala TS Wisla

BLMA
A/39
19:00
UMMC Ekaterinburg
Ekaterinburg, RUS

DIVS Sport Hall

Good Angels Kosice
B/50
19:00
Agü Spor
Kayseri, TUR

Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi

Nadezhda
B/51
19:00
Energa Torun
Torun, POL

Hala Sportowo-Widowiskowa Torun

Bourges Basket
B/52
20:00
Fenerbahce
Istanbul, TUR

Metro Energy Sports Hall

Beretta Famila
B/49
20:30
CB Avenida
Salamanca, ESP

Pabellón Municipal Wurzburg

BK IMOS Brno
18.02.2015
B/53
18:00
BK IMOS Brno
Brno, CZE

Sport Hall Rosnicka

Agü Spor
A/42
19:00
Dynamo Kursk
Kursk, RUS

Sport Concert Complex

UMMC Ekaterinburg
B/55
19:00
Nadezhda
Orenburg, RUS

Orenburzhje Sport Hall

Fenerbahce
A/40
20:00
BLMA
Lattes, FRA

Palais des Sports de Lattes

ZVVZ USK Praha
A/41
20:00
Galatasaray
Istanbul, TUR

Abdi Ipekçi Spor Salonu

Wisla Can-Pack
B/54
20:30
Bourges Basket
Bourges, FRA

Palais des Sports du Prado

CB Avenida
B/56
20:30
Beretta Famila
Schio, ITA

Pala Campagnola

Energa Torun
03.03.2015
1/A
20:30
Team(A/1)
Team(B/4)
2/A
20:30
Team(A/2)
Team(B/3)
3/A
20:30
Team(B/1)
Team(A/4)
4/A
20:30
Team(B/2)
Team(A/3)
06.03.2015
1/B
20:30
Team(B/4)
Team(A/1)
2/B
20:30
Team(B/3)
Team(A/2)
3/B
20:30
Team(A/4)
Team(B/1)
4/B
20:30
Team(A/3)
Team(B/2)
11.03.2015
1/C
20:30
Team(A/1)
Team(B/4)
2/C
20:30
Team(A/2)
Team(B/3)
3/C
20:30
Team(B/1)
Team(A/4)
4/C
20:30
Team(B/2)
Team(A/3)
10.04.2015
5/A
Winner of (1)
Winner of (4)
6/A
Winner of (2)
Winner of (3)
12.04.2015
7/A
Loser of (5)
Loser of (6)
8/A
Winner of (5)
Winner of (6)

Download EuroLeague2014-2015-Schedule